ДП "Укрліктрави"
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Новости

Подоро́жник (лат. Plantágo) — род одно- и многолетних трав, реже полукустарников семейства Подорожниковые (Plantaginaceae). Насчитывает более 200 видов, распространённых по всему земному шару; многие из них считаются сорняками.


Распространение

Подорожники растут в умеренных и субтропических поясах Европы, Азии, Африки и Америки. В бывшем СССР — около 30 видов. Наиболее известны: Подорожник средний (Plantago media), Подорожник большой (Plantago major) и Подорожник ланцетолистный (Plantago lanceolata) — многолетние травы. В Закавказье и Средней Азии встречается Подорожник блошиный (Plantago psyllium) — ветвящееся травянистое растение до 40 см высотой.

Встречаются вдоль дорог (отсюда и название), на сорных местах, пустырях, в степях, на лугах, песках.

Застосування подорожника великого у алопатії і народній медицині.

Препарати листків подорожника великого підвищують кислотність шлункового соку, бактеріостатично діють на патогенні мікроби в ранах, на гемолітичний стрептокок і стафілокок, синьо гнійну паличку, протей і кишкову паличку. Під впливом соку подорожника швидше очищується поверхня рани від гнійних виділень, пригнічується запальний процес і прискорюється грануляція.

Подорожник великий і його препарати широко використовується в алопатії в комплексному лікуванні різних захворювань. В даний час вітчизняна промисловість випускає наступні лікарські препарати.

Листки подорожника великого

Володіють відхаркувальною дією. Застосовується при гострих ларингітах, фарингітах, трахеїтах, гострих і хронічних бронхітах, бронхопневмоніях, катару верхніх дихальних шляхів, коклюші. Приймають по 1 столовій ложці 3-4 рази на день. Випускається в коробках по 100 г.

Сік подорожника

Володіють протизапальною дією, стимулює секрецію травних залоз. Застосовується при лікуванні антацидних гастритів, хронічних колітів. Сік з свіжих листків готують: промиті кип’яченою водою листки пропускають через м’ясорубку і отриману суміш віджимають. До соку можна додати рівну за масою кількість меду чи цукру і кип’ятити протягом 20 хвилин. Приймають по 1 столовій ложці 3 рази в день за 15-30 хвилин до їжі. Курс лікування в середньому становить 30 днів. Випускається в флаконах по 250 мл. Зберігати його треба в добре закритих банках в прохолодному місці.

Також рекомендують приймати при первинній обробці травматичних ран, а також при довгому періоді не заживання ран, а також при флегмонах, фурункульозі.

Форма входа
ДП "Укрліктрави"
.....
Rambler's Top100
Белополье
rp5.ua
Великий асортимент запчастин на сільського-господарську техніку John Deere, CLASS,ПО «Гомсельмаш» вітчизняну та радянську(ЮМЗ та МТЗ) на комбайни та трактори..